I Kongres Kulinarny Ekspertów

Akademia Kulinarna w Krakowie zaprasza na I Kongres Kulinarny Ekspertów. Wydarzenie odbędzie się 29 maja 2021 r. w formie online na platformie Webex Meeting.

Fot. Bern Fresen

Na I Kulinarnym Kongresie Ekspertów spotkasz się z grupą pasjonatów i specjalistów, którzy są mistrzami w swojej dziedzinie. O „swoim” wycinku kuchni i trunków wiedzą wszystko i z przyjemnością dzielą się tą pasją. Jeśli chcesz spędzić twórczo dzień, uchwycić nowe kulinarne inspiracje, zachwycić się tym, co znane – nieznane, to I KKE jest wydarzeniem wprost dla Ciebie. Tylko od Ciebie zależy, jak ten czas wykorzystasz. Możesz uczestniczyć w części zajęć, możesz być z nami przez cały dzień.

Dowiedz się więcej o kształtowaniu się smaku na przestrzeni lat, zmieniających się modach
i trendach, o tym, czym jest jedzenie w kontekście społecznym i w wymiarze kulturowym, jakie są nasze tradycje kulinarne oraz skąd się wzięła polska kuchnia. Eksperci Kongresu opowiedzą też o winie i jego wpływie na kulturę. Poznaj nasze tradycje cydrownicze i serowarskie. Nie zabraknie też piwa. Słyszałeś o „białym krakowskim”, produkowanym na autentycznych średniowiecznych drożdżach? Będziesz mógł zadać pytanie o jego produkcję
i skład osobie, która odkryła i uwarzyła je na nowo, a także pozostałym ekspertom.

Szczegóły i rejestracja na https://kongres.akademiakulinarna.edu.pl/