Książka o polskich kulinariach najlepsza w kategorii Food Tourism

Książka „The Polish Table”/”Mesa polaca” zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Food Tourism (Turystyka kulinarna) i drugie miejsce w kategorii Embassy books (Dyplomacja kulinarna) w konkursie Gourmand World Cookbook Awards 2021.

Gourmand World Cookbook Awards, to jeden z najważniejszych konkursów książki kulinarnej organizowany od 1994 roku. Co roku w konkursie bierze udział kilkadziesiąt tysięcy książek z całego świata. „The Polish Table” to bezpłatna publikacja autorstwa Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek dostępna w języku angielskim i hiszpańskim w formie ebooka. Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Dyplomacja publiczna 2020 – nowy wymiar”. Partnerami projektu są: Stowarzyszenie Polska Wódka, Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Toruńskiego Piernika oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz Hanami.

Książkę można pobrać na stronie fundacji Bunkatura. The Polish Table – https://bunkatura.pl/the-polish-table Mesa polaca – https://bunkatura.pl/mesa-polaca