Otwierasz restauracyjny ogródek po lockdownie? To wino jest idealnym wyborem do aperitifu na słońcu

Wino pomarańczowe, naprawdę? Tak, tak! Doświadczony francuski winiarz Gérard Bertrand unowocześnił starożytną technikę wytwarzania wina pomarańczowego, której pierwsze ślady można znaleźć w starożytności. Efekt? Pełne bogactwa i światła wino Orange Gold.

Pierwsze wina pomarańczowe pojawiły się ponad 4,5 tys. lat temu w Gruzji. Zgodnie z metodą sięgającą tego okresu, winifikacji i fermentacji, poddawane są całe kiście w tym nasiona, skórki i łodygi. Taka technika pozwala pigmentom i taninom na wydobycie pomarańczowego koloru ze złotymi refleksami.

Orange Gold, promienne wino

Pomarańczowe złoto, ze swoim niezwykłym kolorem i wysublimowanym promieniami śródziemnomorskiego słońca smakiem jest mieszanką sześciu odmian winogron. Z trunku wyłania się słodka goryczka. Charakterystyczne dla niego jest też zrównoważenie nutami białych kwiatów, owoców i białego pieprzu. Orange Gold pochodzi z biodynamicznej uprawy winorośli. Wyczuwalny jest w nim aromat ziemi południowej Francji.

Oryginalne wino na równie oryginalną degustację

Jednocześnie delikatny, świeży i lekko kwaśny trunek, będzie idealnym wyborem do aperitifu na słońcu, sera i wina lub do pikantnej kuchni. Wino Orange Gold najlepiej smakuje serwowane w temperaturze między 12 a 14 °C.

Firma Gérard Bertrand

Pierwsze kiście winogron Gérard Bertrand zebrał w 1975 r. w winnicy swojego ojca. I z miejsca zakochał się w winorośli. Pasję tą przekazuje swoim dzieciom, które również są zaangażowane w prowadzenie w Narbonne rodzinnej firmy. Obecnie tworzą ją już cztery pokolenia winiarzy.  Gérard Bertrand zawsze chciał rozsławić bogactwo swojego regionu, promując atuty ziem południowej Francji na całym świecie. Dlatego postawił na biodynamiczną uprawę winorośli, na wina, które zawsze są odważne i kreatywne, w symbiozie z bogatym środowiskiem, które go otacza.