Restauracje stawiają na meble tapicerowane

Pufa w cenie dywanika, a może w fotel za równowartość taboretu? Teraz to możliwe! W Markach pod Warszawą otwarty został właśnie pierwszy w Polsce outlet z meblami tapicerowanymi. Funkcjonujący pod szyldem Sofaroom sklep zaopatruje m.in. znane restauracje i hotele. 

Fot. Sofaroom

Z najnowszej analizy Głównego Urzędu Statystycznego pt. „Sytuacja społeczno-gospodarcza kraju w kwietniu 2023 r.” wynika, że produkcja sprzedana była niższa niż przed rokiem w aż 25 (spośród 34) działach przemysłu, a znaczny jej spadek – bo o 15,6 proc. – odnotowano w produkcji mebli. Meble, artykuły dekoracyjne, sprzęt oświetleniowy, dywany i wykładziny podłogowe podrożały w kwietniu 2023 r. o 12,2 proc. Ta trudna zarówno dla samej branży jak i klientów sytuacja wymaga podejmowania działań niestandardowych. I takim właśnie jest otwarcie pierwszego w Polsce outletu z meblami tapicerowanymi.

Nie tylko dla łowców okazji

Koncept outletu Sofaroom jest odpowiedzią na potrzeby osób, które szukają jakości w niskiej cenie. – Outlet to coraz częściej miejsce zakupów pierwszego wyboru zarówno klienta zamożnego jak i oczekującego optymalnych rozwiązań. Szczególnie sprawdza się w czasach takich jak obecnie, trudnych i nieprzewidywalnych – mówi Marcin Rosiecki, właściciel sieci ekskluzywnych sklepów meblowych Sofaroom. Obserwacje które poczynił w trakcie pandemii koronawirusa i kryzysu ekonomicznego sprawiły, że dokonał transformacji swojego biznesu otwierając w Centrum Handlowym M1 w Markach wspomniany outlet. Nowe meble tapicerowane są w nim oferowane poniżej cen fabrycznych. W outlecie Sofaroom nie ma produktów używanych, uszkodzonych czy zwróconych w ramach reklamacji. W ofercie znajdują się wyłącznie końcówki nowych kolekcji i meble prototypowe. Warto przy tym podkreślić, że wszystkie kanapy, sofy czy fotele pochodzą z fabryki, która eksportuje meble do Francji, Wielkiej Brytanii czy Niemiec czyli na rynki o wysokich wymaganiach konsumenckich. Z tego ostatniego kraju pochodzą z kolei tkaniny używane do ich tapicerowania. – Pufę można u nas kupić już za 99 zł, fotel kubełkowy za 369 zł. Możliwość oferowania mebli w takich  cenach to także pokłosie lokalizacji outletu. Otwarcie sklepu w centrum handlowym proponującym najemcom niższe czynsze pozwala na rezygnację z wygórowanej marży. Innowacyjny koncept outletu w Markach umożliwia nam też wyjście naprzeciw potrzebom klientów, aby te pod presją cenową nie uległy zmianie. Mówiąc wprost – dzięki naszemu outletowi nie muszą oni rezygnować z jakości nabywanych mebli – dodaje Marcin Rosiecki. 

Raj dla projektantów  

Klienci odwiedzający w Polsce outlety wykazują szczególne zainteresowanie markami premium i luksusowymi pod warunkiem, że oferowane są one właśnie w przystępnej cenie. – Podobnie jak w przypadku odzieżowych sklepów offprice oferowanie końcówek produkcyjnych mebli w cenach niższych niż ceny hurtowe napędza rozwój naszego sklepu. Markową kanapę czy fotel można u nas kupić za dziesięć procent ceny katalogowej – zapewnia właściciel Sofaroom. To sprawia, że wśród klientów outletu są także architekci wnętrz. Oferta nowego sklepu daje im bowiem komfort dopasowania aranżacji do indywidualnych potrzeb i możliwości konkretnego klienta. Dzięki outletowi Sofaroom projektanci przestrzeni mieszkalnych i użytkowych nie muszą iść na trudne kompromisy typu jakość kontra cena i mogą proponować inwestorom atrakcyjne koncepty na które tych ostatnich po prostu stać. W tym kontekście istotne jest również podejście samego producenta mebli do czynników ESG (ang. environmental, social, corporate governance). Ich zrównoważone wytwarzanie uwzględnia szczególny nacisk na wykorzystywane materiały i surowce oraz długi cykl życia produktów.

„Sztos kolor”

Wśród przestrzeni użytkowych w których można znaleźć meble z portfolio Sofaroom są m.in. salony kosmetyczne, hotele i restauracje. W lokalu znanego kucharza i przesiębiorcy Mateusza Gesslera Warszawski Sen doskonale sprawdza się sofa Chesterfield. Jest ona prawdziwą ikoną w świecie aranżacji wnętrz. Wymyślona kilkaset lat temu stanowi nieprzerwanie synonim wytworności, elegancji i dobrego stylu. Meble spod znaku Sofaroom są również na wyposażeniu Ćmy, innej restauracji należącej do jurora programu „Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia”. Outlet w centrum handlowym M1 chętnie odwiedzają także celebryci. Stylistka Ewelina Rydzyńska doceniła zalety kanapy z funkcją spania Tomasso. Z kolei influencerka Natalia Szymurska postawiła na modułowy wypoczynek Amber. Outlet odwiedził także jej kolega z programu „Goggle Box” Jacek Szawioła. Na swoim instagramowym profilu przyznał, że Sofaroom „umie w meble wypoczynkowe”. Swoim fanom zadał także pytanie. „Jak wam się podoba moja nowa, puszysta jak owieczka i wygodna jak obłoczek sofa?”. „Sztos kolor” odpowiedział jeden z obserwujących jego profil.        

Transport gratis

Sieć salonów meblowych Sofaroom oprócz nowego outletu tworzą trzy ekskluzywne sklepy. Pierwszy mieści się w Gdańsku w Galerii Citymeble, drugi w Poznaniu w Galerii Polskie Meble, a trzeci w Warszawie w Centrum Domoteka. Wszystkie te lokalizacje cechuje łatwy dojazd i kompleksowa obsługa klienta oparta na profesjonalnym doradztwie. Uzupełnieniem placówek stacjonarnych jest sklep internetowy w którym można kupić wszystkie meble z najnowszych kolekcji. Co istotne meble zakupione online do zamawiającego dostarczane są bezpłatnie. W ofercie firmy znajdują się także lampy, żyrandole i latarnie, a także akcesoria i dekoracje takie jak lustra, stoliki, konsole, zegary czy świeczniki. Meble z oferty Sofaroom objęte są dwuletnią gwarancją i oferowane w sprzedaży ratalnej w systemie 10 x zero procent.    

>>>ramka

Sofaroom w liczbach

  • 30 lat obecności na rynku
  • 3 salony (Warszawa, Gdańsk, Poznań) i 1 outlet (Warszawa)
  • 99 zł od tej kwoty zaczynają się ceny mebli w outlecie
  • 20 minut tyle czasu zajmuje dojazd do outletu Sofaroom samochodem 
  • 112 i 190 tymi liniami autobusowymi można się dostać do outletu Sofa Room w centrum handlowym M1