W Polsce zaczynają powstawać restauracje stanowiące odpowiedź na sytuację związaną z pandemią

Jak po sushi, to tylko do Poznania? Już nie! Od początku lutego mieszkańcy Komornik mają własny lokal specjalizujący się w kuchni japońskiej. KOKU Sushi POINT mieści się przy ul. Młyńskiej 38 i działa wyłącznie w formule na wynos oraz w dostawie.

Na przekór pandemii na kulinarnej mapie Komornik właśnie pojawiła się nowa restauracja. KOKU Sushi POINT to koncept skrojony pod nowe czasy – klienci mogą bowiem zamówić dania do domu lub odebrać je osobiście w lokalu. – Kuchnia japońska z pewnością wzbogaci ofertę gastronomiczną naszego regionu. Wiemy, że wielu mieszkańców z niecierpliwością czekało na to otwarcie. Pierwszy weekend działalności przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, zrealizowaliśmy ponad 150 zamówień. To bardzo dobrze rokuje na przyszłość i utwierdza nas w przekonaniu, że lokalizacja w Komornikach jest trafionym pomysłem – ocenia Marcin Nowak, właściciel punktu.

KOKU Sushi POINT należy do największej sieci sushi barów w Polsce. Obecnie pod jej szyldem działają już 33 restauracje w całym kraju. Koncept POINT w Komornikach to drugi tego typu lokal w sieci, stanowiący bezpośrednią odpowiedź na sytuację związaną z pandemią. – KOKU Sushi POINT to restauracja nastawiona w całości na rynek delivery. Chociaż pomysł na taką formułę działalności powstał podczas wiosennego lockdownu gastronomii, to jesteśmy pewni, że sprawdzi się nie tylko w trakcie trwania epidemicznych obostrzeń. Sushi na wynos od zawsze cieszy się wyjątkowym powodzeniem, a teraz siłą rzeczy, ten trend mocno przyśpieszył – komentuje Urszula Olechno, współwłaścicielka sieci franczyzowej KOKU Sushi.

W ofercie komornickiego sushi baru znajdziemy kilkadziesiąt propozycji z kuchni japońskiej – wśród nich najpopularniejsze rolki (hosomaki, futomaki i uramaki – zarówno pojedynczo, jak i w zestawach), a także dania na ciepło (m.in. sandwiche, bułeczki, baozi czy zupy).
Zamówienia można składać telefonicznie, poprzez aplikację KOKU Sushi lub online za pośrednictwem strony https://kokusushi.pl/ Obszar dostawy, oprócz samych Komornik, obejmuje także okoliczne miejscowości – m.in. Wiry, Luboń, Plewiska, Stęszew czy Rosnówko.